flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО  

                      Наказом керівника апарату Ківерцівського районного суду Волинської області від 13.10.2017 р. № 19/ 01-08

 

 

 

Положення про інструктажі з охорони праці, дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки в Ківерцівському районному суді Волинської області

  1. Загальні положення

1.1.Положення про інструктажі з охорони праці, дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки у районному суді (далі - Положення) спрямоване на реалізацію в Ківерцівському районному суді Волинської області системи навчання з питань охорони праці, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності.

1.2.Положення встановлює порядок проведення інструктажів, а також форму перевірки знань після їх проведення для всіх працівників районного суду та студентів, що проходять практику в суді.

1.3.Працівники районного суду при прийнятті на роботу проходять вступний інструктаж і періодично в процесі роботи, повинні проходити інструктаж на робочому місці та повторний інструктаж згідно з вимогами цього Положення. Допуск до роботи без вступного (при прийомі на роботу) та первинного інструктажів з питань охорони праці, дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки у районному суді забороняється.

1.4.Інструктаж та відповідна перевірка знань проводяться традиційними методами.

1.5.Перевірка знань працівників суду з питань охорони праці проводиться окремо за тими нормативними актами про охорону праці, додержання яких входить до їх службових обов'язків і для всіх працівників суду та студентів, що проходять практику в суді за орієнтовним переліком питань первинного і вступного інструктажів, а для працівників ще й повторного інструктажу.

1.6.Відповідальність за організацію і здійснення інструктажів, згідно з вимогами цього Положення,  покладається на відповідальну особу за дотримання заходів пожежної безпеки та охорони праці в Суді.

1.7.Контроль за дотриманням вимог цього Положення здійснює  керівник апарату суду.

 

2.Організація проведення інструктажів

2.1.Організацію проведення інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки у районному суді здійснює  відповідальна особа  за дотримання заходів пожежної безпеки та охорони праці в Суді.

2.2.В окремих випадках питання первинного інструктажу можуть вивчатися працівниками суду та студентами, що проходять практику в суді самостійно з подальшою обов’язковою перевіркою відповідальним працівником з охорони праці. При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок щодо безпечного виконання робіт після первинного інструктажу для працівника на протязі 10 днів додатково проводяться інструктаж і повторна перевірка знань.

2.3.Інструктаж на робочому місці також проводиться :

при введенні в дію нових або переглянутих нормативних актів про охорону праці;

при введенні в експлуатацію нової комп’ютерної техніки або впровадження нових комп’ютерних програм;

при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці;

на вимогу працівника органу державного нагляду за охороною праці, якщо виявлено незнання працівником суду нормативних актів про охорону праці.

 

3.Види інструктажів

3.1. Вступний інструктаж проводиться:

з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;

з працівниками інших організацій, які прибули до суду і виконують роботи для суду;

з учнями та студентами, які прибули до суду для проходження практики;

у разі екскурсії в суд;

3.2. Первинний інструктаж ( інструктаж на робочому місці)

Проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:

новоприйнятим (постійно чи тимчасово) до суду;

який переводиться з однієї посади на іншу;

який буде виконувати нову для нього роботу;

відрядженим працівником, який бере безпосередню участь у роботі суду або студентом, який прибув до суду для проходження практики.

3.3. Повторний інструктаж

Проводиться з працівниками на робочому місці не рідше ніж 1 раз на 6 місяців.

Повторний інструктаж проводиться індивідуально з окремим працівником або з групою працівників, які виконують однотипні роботи, за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу.

 

  1. Порядок проведення інструктажів

Усі працівники, які приймаються на постійну чи тимчасову роботу і при подальшій роботі, та студенти, що прибули до суду для проходження практики, повинні проходити в суді навчання в формі інструктажів з питань охорони праці, дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки у районному суді.

Вступний інструктаж проводиться відповідальною особою, на яку наказом керівника апарату чи особою, яка виконує його обов’язки, покладено ці обов'язки,  і яка в установленому чинним законодавством порядку пройшла навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Вступний інструктаж проводиться в суді. Орієнтовний перелік питань для складання програми вступного інструктажу (додається).

Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, який зберігається у відповідальної особи за дотримання заходів пожежної безпеки та охорони праці.

 

 

Додаток до Положення про інструктажі з охорони праці, дотримання правил техніки безпеки та протипожежної безпеки в Ківерцівському районному суді Волинської області

 

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК  ПИТАНЬ
ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ

(при прийомі на роботу;  з працівниками інших організацій, які прибули до суду і виконують роботи для суду; у разі екскурсії в суд)

  1. Загальні відомості про Ківерцівський районний суд Волинської області.
  2. Загальні правила поведінки працівників на території суду, у кабінетах суду та службових приміщеннях.
  3. Основні положення Закону України "Про охорону праці", Кодексу законів про працю та нормативних актів про охорону праці, вирішення спірних питань між роботодавцем і працівником.

3.1. Трудовий договір, робочий час та час відпочинку. Охорона праці жінок.

3.2. Правила внутрішнього трудового розпорядку суду, відповідальність за порушення цих правил.

3.3. Система охорони праці:

обов'язки адміністрації з охорони праці;

обов'язки працівника щодо виконання вимог нормативних актів про охорону праці;

права працівника з охорони праці при укладанні трудової угоди та під час роботи в суді;

відповідальність працівника за порушення вимог з охорони праці;

медичні огляди;

соціальне страхування від нещасних випадків та профзахворювань;

навчання з питань охорони праці.

  1. Методи та засоби запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, засоби індивідуального та колективного захисту, знаки безпеки та сигналізації. Питання електробезпеки.
  2. Основні вимоги санітарії та особистої гігієни.
  3. Обставини та причини окремих характерних нещасних випадків та аварій, які сталися в судах через порушення вимог безпеки.
  4. Порядок розслідування та оформлення документації щодо нещасних випадків та професійних захворювань.
  5. Пожежна безпека. Способи та засоби запобігання пожежам, вибухам, аваріям. Дії персоналу при їх виникненні. Чинні документи з питань пожежної безпеки. Протипожежний режим. Інструкції про заходи пожежної безпеки. Способи застосування первинних засобів пожежогасіння.
  6. Перша допомога потерпілим. Дії працівників у разі нещасного випадку та аварії в суді.

 

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ ДЛЯ УЧНІВ, СТУДЕНТІВ  ТА У РАЗІ   ЕКСКУРСІЙ

  1. Загальні відомості про суд, його кабінети. Види та джерела небезпеки в суді.
  2. Загальні правила поведінки на території та в приміщенні суду. Розташування кабінетів, тощо.
  3. Особливі вимоги безпеки при проведенні судових засідань. Обставини та причини окремих характерних нещасних випадків, що сталися в різних судах.
  4. Вимоги пожежної безпеки в суді.
  5. Перша допомога потерпілим. Дії учнів, студентів у разі нещасного випадку, пожежі, виявленні отруйних або шкідливих речовин в приміщенні суду.

Первинний інструктаж ( інструктаж на робочому місці ) проводиться індивідуально або з групою осіб одного фаху за діючими в районному суді інструкціями з охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки відповідно до виконуваних робіт, та посадових обов’язків.

Первинний інструктаж проводить відповідальний працівник з питань охорони праці.

Первинний інструктаж завершається перевіркою знань у вигляді усного опитування, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці. Знання перевіряє особа, яка проводила інструктаж.

При незадовільних результатах перевірки знань, умінь і навичок після первинного інструктажу для працівника на протязі 10 днів додатково проводяться інструктаж і повторна перевірка знань.

Про проведення первинного інструктажу та про допуск до роботи особою, якою проводився інструктаж, вноситься запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці. При цьому обов'язкові підписи як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував. Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, журнали прошнуровані і скріплені печаткою.

 

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
ПЕРВИННОГО ІНСТРУКТАЖУ
ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ( інструктаж на робочому місці )

  1. Загальні відомості про комп’ютерне обладнання на робочому місці і в суді. Питання санітарії та особистої гігієни, пов'язані з виконанням роботи і перебуванням у приміщенні.
  2. Безпечна організація робіт та утримання робочого місця.
  3. Вимоги запобігання електротравматизму.
  4. Порядок підготовки до праці (перевірка справності комп’ютерної техніки ).
  5. Безпечні прийоми та методи роботи; дії при виникненні небезпечної ситуації.
  6. Схема безпечного руху працівників по приміщенню суду.
  7. Характерні причини аварій (вибухів, пожеж тощо), випадків виробничого травматизму.
  8. План ліквідації аварій, запасні виходи. ( Ознайомлення зі схемою евакуації працівників суду )
  9. Засоби запобігання можливим аваріям. Обов'язки і дії працівників при аваріях. Способи застосування існуючих в суді засобів пожежогасіння, протиаварійного захисту та сигналізації, місця їх розташування.
  10. Подання долікарської допомоги потерпілим.
  11. Вимоги безпеки при закінченні роботи.