flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом керівника апарату

Ківерцівського районного суду Волинської області

№ 36/ 01-09 від 30.11.2020 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок проходження у суді стажування осіб,

які претендують на посаду помічника судді

 

  1. Загальні положення

1.1. Положення про стажування кандидатів на посаду помічника судді Ківерцівського районного суду Волинської області (далі – Положення,) визначає порядок, зміст, мету та завдання стажування осіб, які претендують на посаду помічника судді, помічника голови суду, помічника судді - члена Ради суддів України, (далі – стажист, кандидат на посаду помічника судді).

1.2. Дане Положення розроблено на виконання Типового положення про апарат суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.02.2019 р. № 131, Положення про апарат Ківерцівського районного суду Волинської області, що затверджене зборами суддів Ківерцівського районного суду Волинської області від 25.02.2019 року № 04,  з урахуванням статті 157 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про помічника судді, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 18.05.2018 р. № 21 (із змін. і доп.).

1.3. Метою стажування в Ківерцівському районному суді Волинської області  (далі - суд) є забезпечення оптимальної адаптації кандидатів на посаду помічників суддів до умов роботи в суді, набуття ними практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей цих осіб.

1.4. Терміни, що використовуються в цьому Положенні:

- стажист – особа, що претендує на посаду помічника судді;

- суддя – суддя Ківерцівського районного суду Волинської області.

1.5. До стажування на посаду помічника судді допускається громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою.

1.6. Не допускається до проходження стажування на посаду помічника судді особа, яка:

- в установленому законом порядку визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;

- має судимість за вчинення умисного злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

- відповідно до рішення суду позбавлена права займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, або займати відповідні посади;

- має не погашене адміністративне стягнення за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення;

- має громадянство іншої держави.

  1. Організація стажування

2.1. Стажування кандидатів на посаду помічника судді здійснюється відповідно до наказу керівника апарату суду чи особи, яка виконує його обов’язки, з урахуванням письмової заяви судді на ім’я керівника апарату суду щодо його проведення.

2.2. У наказі про проходження стажування зазначається керівник стажування - суддя у якого стажист буде проходити стажування, дата початку та закінчення стажування.

2.3. Особа має подати керівнику апарату чи особі, яка виконує його обов’язки, такі документи:

- копію паспорта громадянина України;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

- письмову заяву про допуск до проходження стажування (Додаток 1.docx);

- копію (копії) документа (документів) про освіту;

- заповнену особову картку встановленого зразка.

2.4. Після закінчення стажування стажисту видається висновок (Додаток 3.docx)   про його результати, в якому зазначаються виконані роботи, оцінка якості їх виконання, а також характеристика професійної компетентності, особистих та ділових якостей стажиста.

2.5. Організація проведення стажування покладається на керівника апарату суду чи особу, яка виконує його обов’язки.

2.6. Керівник апарату суду чи особа, яка виконує його обов’язки, затверджує Індивідуальний план стажування в Ківерцівському районному суді Волинської області кандидата на посаду помічника судді (далі - Індивідуальний план стажування), після його узгодження суддею та стажистом.

2.7. Індивідуальний план стажування розробляється на основі Типового

індивідуального плану стажування в Ківерцівському районному суді Волинської області кандидата на посаду помічника судді (Додаток 2.docx).

2.8. В Індивідуальному плані стажування зазначаються: перелік завдань, строки відведені для виконання кожного завдання та відмітка про виконання.

2.9. У ході проходження стажування кандидат виконує завдання в межах,

визначених Індивідуальним планом стажування.

2.10. Для визначення рівня знань кандидата з питань стажування між ним і суддею проводяться співбесіди, про які зазначається в Індивідуальному плані стажування.

2.11. Суддя здійснює систематичний моніторинг проходження кандидатом

стажування, виконання ним Індивідуального плану стажування.

2.12. Стажування в суді може здійснюватись за такими формами:

- індивідуальною - за суддею закріплюється один кандидат;

- колективною - за суддею закріплюється декілька кандидатів.

2.13. Керівник апарату суду чи особа, яка виконує його обов’язки, сприяє процесу стажування в суді, ефективному виконанню завдань, визначених Індивідуальним планом стажування.

2.14. Стажування проходить на безоплатній основі. Ківерцівський районний суд Волинської області не несе зобов’язань щодо відшкодування витрат на проїзд до місця стажування і назад, добових за час перебування в дорозі, найм житла.

 

  1. Права та обов’язки кандидата на посаду помічника судді

3.1. Стажист має право:

- користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і Законами України;

- одержувати від працівників апарату суду необхідну інформацію з питань, пов’язаних із проходженням стажування;

- на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку суддів, працівників апарату суду, відвідувачів суду;

- на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці.

3.2. Стажист зобов’язаний:

- дотримуватись вимог цього Положення;

- своєчасно прибути до місця стажування;

- бути дисциплінованим, дотримуватися вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку, Інструкцій з охорони праці та інших нормативно-правових актів, які регламентують роботу суду;

- шанобливо ставитися до суддів, працівників апарату суду, відвідувачів суду;

- дбайливо ставитися до майна суду;

- дотримуватися вимог щодо забезпечення конфіденційності інформації, яка стала йому відома під час проходження стажування;

- у повному обсязі та своєчасно виконувати завдання, передбачені Індивідуальним планом стажування завдання;

- дотримуватися встановлених правил ведення діловодства та режиму роботи з документами;

- у разі необхідності виконувати завдання у взаємодії з іншими працівниками апарату суду;

- додержуватись професійної етики та культури поведінки;

- після закінчення стажування скласти Звіт про результати стажування (далі - Звіт) та подати його на затвердження судді на посаду помічника якого він стажується.

 

  1. Підведення підсумків стажування

4.1. Після закінчення стажування кандидат складає Звіт про результати стажування у довільній формі та подає судді в останній день проходження стажування.

4.2. Суддя після подання стажистом Звіту оформляє Висновок (Додаток 4), що містить негативну, позитивну або відмінну оцінку виконання кандидатом Індивідуального плану стажування та її обґрунтування, а також зазначається, якими вміннями та навичками оволодів кандидат у ході проходження стажування.

4.3. Негативна оцінка проставляється у разі невиконання стажистом більшої половини завдань, визначених Індивідуальним планом стажування.

4.4. Позитивна оцінка проставляється у разі виконання стажистом  половини або більшої половини завдань, визначених Індивідуальним планом стажування.

4.5. Відмінна оцінка проставляється у разі виконання стажистом усіх завдань, визначених Індивідуальним планом стажування.

4.6. Індивідуальний план стажування з відмітками про його виконання, Звіт та Висновок не пізніше трьох робочих днів після закінчення стажування передаються керівнику апарату чи особі, яка виконує його обов’язки для подальшого зберігання у відповідній номенклатурі та у випадку призначення на посаду помічника судді в особовій справі працівника.

4.7. За результатами стажування кандидат на посаду помічника судді повинен знати:

- правову основу діяльності, основні завдання та загальні засади правового статусу суду;

- організаційну структуру суду;

- форми та методи взаємодії суду з органами прокуратури, виконавчої служби, правоохоронними органами та організаційними формами адвокатської діяльності;

- основи організації діловодства в суді тощо.

4.8. Кандидат на посаду помічника судді повинен набути вміння і навички складання проектів процесуальних і непроцесуальних документів та інші навички для виконання завдань, передбачених п.20 Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 18.05.2018 № 21 (із змінами  і доповненнями).

4.5. У разі задовільного висновку щодо підсумків стажування, суддя на ім’я керівника апарату суду  чи особи, яка виконує його обов’язки, може надати відповідне подання про призначення на посаду помічника судді стосовно якого керівником апарату суду приймається рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

 

-------------------------------------------------------------------------------